
Ha létezik az a tökéletes körömlakk, amivel otthon is gél lakk hatású körmöket lehet varázsolni gyorsan és könnyedén, akkor az az Essie körömlakk márka termékei. Tudom, tudom mostanában a csappből is Essie lakkok potyognak, de valljuk be, ez biztos nem véletlen. Lássuk, miért övezi ekkora őrület a lakkok körében a márkát?!
Korábban jártam körmöshöz, mivel nem volt türelmem az otthoni lakkozáshoz. Volt épített körmöm mindenféle formában, hosszban és volt gél lakkos körmöm is. Leginkább azért kezdtem el a rövidebb gél lakk változat felé fordulni, mert nem tartott olyan hosszú ideig megcsinálni, mint az épített körmöket. De aztán már ehhez sem volt türelmem, mindig időpontot kellett egyeztetni. Ha esetleg olyan színű volt, amit valami miatt meg szerettem volna hirtelenváltoztatni, akkor nem tudtam otthon ezt megtenni. Ésnem utolsó sorban, minden hónapban jó pár ezer ft-ot kifizettem erre.
Így kezdtem el újra az otthoni lakkozásos megoldások felé fordulni. Időben végülis rövidebb, bármondjuk azért nem tudom olyan szépen kivitelezni, mint egy körmös, de talán ez gyakorlással javulni fog még. Már ígyis szebb, mint volt. Csak a lakkok közül meg nem találtam olyat amivel tartós hatást értem volna el.
Tény és való, hogy pár hónappal ezelőtt én sem értettem miért akkora nagy szám, hogy az Essie termékei elérhetőek már könnyedén Magyarországon is. Aztán fogtam magam és vettem egyet magamnak, majd azonnal szerelem termék is lett belőle.
Mindig is kerestem a tökéletes körömlakkot, ami tartós, nem pattog le első nap, gyorsan szárad, nem kell hatezer millió réteget felkenni a körmökre. Legtöbbször én feketét használok, valamilyen színnel keverve, pl. a gyűrűs és a középső ujjam valamilyen más színű szokott lenni.
A mostani, sőt inkább örök kedvenc két kedvenc árnyalatom egy fekete, ami az Essie 88 Licorine néven fut és az Essie 45 Sole Mate, ami egy sötét bordós szín.

Felkenve, 2 rétegben, nincs nagy különbség köztük egyébként. De nekem nagyon tetszik, hogy alapjáraton nem ütnek el annyira egymástól, de ha rásüt a nap, azért akkor szépen elővillan a csodálatos meggybordós árnyalat.
Na de az örök kedvenceim után nézzük, hogy is szoktam megcsinálni magamnak a manikürt.
A körmök előkészítése
Lemosás
Első lépés általában nálam a körömlakk lemosása szokott lenni. Bevallom én egy teljesen egyszerű drogériás, acetonmentes, sensitive körömlakklemosót használok. Ennek kissé olajos érzete van, nem szárítja annyira a bőrt, mint más hagyományos lemosók.
Formázás
Miután lemostam a régi lakkomat, alaposan kezetmosok és szárazra törlöm a kezem. Ilyenkor szoktam levágni a hosszából, ha szükséges, de ha nem telt el olyan sok idő a két lakkozás között, akkor csak megigazítom a formáját egy körömreszelővel. Majd a körömágy bőrét finoman hátra nyomogatom. Nyilván nem annyira, mintha egy profi körmös csinálná.
Alapozás
Formázás után újra megmosom a kezem, hogy a reszelésből visszamaradt port eltávolítsam a körmök felszínéről. Attól függően mennyi időm van, vagy milyen kedvem szoktam alpozó lakkot használni. Az alaplakkok közül is van két félém, az egyik ilyen 2az1-ben alap- és fedőlakk, illetve van egy sima alaplakkom is.
Pl. utazáskor az
All-in-One alap- és fedőlakkot szeretem használni, mert akkor legalább egy üvegcsével kevesebbet kell magammal vinnem, ha esetleg újra kenném a körmeim.
Alapjáraton pedig a
Here to stay alaplakkot szeretem, mely segíti a körömlakk rögzítését és meghosszabbítja a tartósságát. Ehhez pedig külön fedőlakkot is fel szoktam vinni.
Lakkozás
Mint, ahogy fentebb is említettem, az örök favorite két árnyalatom egy fekete és egy sötét bordó szín, de nagyon kedvelem a nude színeket és a szürkés verziókat is.
Lakkozás szempontjából azt kell, hogy mondjam, akkor kezd el a folyamatot, ha nem kell sehova sietned. Vagy lakkozás után nem kell egyből nekiállni a házimunkának. Mert azért ezeknek a lakkoknak kell idő, főleg ha alap és fedő lakkot is használsz.
Érzetre egyébként hamar porszáraz lesz a lakk felülete, de azért fel lehet sérteni, így érdemes kb. 40-60percet várni a teljes száradásra.
A teljes szín telítettség eléréséhez szükséges a 2 réteg felvitele. Az ecsettel könnyen lehet dolgozni, a lakk állaga nem túl folyós, de nem is annyira sűrű, könnyen rétegezhető. Nem csíkoz, nem foltoz.
Nyílván nem mindig lesz 1000%-ig tökéletes a lakkozás, de nem is körmös a szakmám. Azért ígyekszem minél szebben kivitelezni a dolgot.
Fedőlakk
A különböző fedőlakkokkal a tartosságot hosszabbíthatjuk meg, ielletve, hogy gél lakk hatást érhessünk el, szép fényes felületet adva körmeinknek. Ehhez nagyon szeretem használni a
Gel Setter fedőlakkot.
Ápolás
Száradás után, főleg hűvös időben, szeretek használni körömágyápoló olajat. És tudom feleslegesnek tűnhet, de nekem sokkal szebb lesz a körmeim megjelenése, mikor nem felejtem használni a
Apricot Nail & Cuticle Oil ápoló olajat.
Az új, őszi színek nagyon tetszenek most nekem, de sajnos egyelőre még nem találkoztam velük, se a neten, de üzletben, hogy kipróbálhassam, pedig isteniek.
 |
2020 Essie őszi színek |
Tartosságra én teljesen meg vagyok elégedve, sokáig kerestem a tőkéletes fekete körömlakkot, ami könnyen kezelhető és nem pattog le két nap után. Tudom, nem egy olcsó mulatság, de nagyon sokáig elég és ami nagyon fontos az Essie lakkok nem száradnak be, nem sűrűsödnek be, nem lesz ragacsos stb. hónapokkal később sem. És emiatt tényleg megéri az árát.
0 comentários